Czy helmy VR to przelom w rozwoju nowych technologii?

Czy helmy VR to przelom w rozwoju nowych technologii?

Nowoczesne systemy HVAC

systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) pomagają regulować klimat i utrzymywać jakość powietrza wewnątrz mieszkań i budynków komercyjnych. Podczas wyrafinowane i niezawodne systemy HVAC stały się powszechne w codziennym współczesnego życia, nie zawsze były tak powszechne. Jednakże zasady, że systemy te działają na dawna znane naukowcom i inżynierowie. Choć postęp w efektywności kosztowej i niezawodności systemów HVAC dalszej poprawy, możemy cieszyć się bardzo dojrzałej technologii z tego segmentu branży.

Czy helmy VR to przelom w rozwoju nowych technologii?

Nowoczesny system klimatyzacji jest w ciągłym rozwoju od jego wynalezienia w 1902 roku przez Willis Haviland Carrier. System tego przewoźnika wynalazł zastosowano w drukarni w celu regulacji temperatury i wilgotności powietrza, tym samym powodując, że proces jest wykorzystywany do pracy bardziej spójny i wiarygodny. Następnie, popyt na komercyjnych klimatyzacją eksplodował i Carrier założył własną firmę. Dopiero w 1950 roku, jednak, że mieszkalnej klimatyzacja stała szeroko rozpowszechniona.

Czy helmy VR to przelom w rozwoju nowych technologii?

Ponieważ wiele systemów wczesnego klimatyzacyjnych używanych toksyczne i łatwopalne gazy do produkcji chłodzenia, ich użyteczność była ograniczona, a więc w 1228 roku, Thomas Midgley, Jr. wynalazł pierwsze freony (CFC) do stosowania w systemach chłodniczych. To stało się powszechnie znane przez DuPont marką freon, a to znacznie zwiększa bezpieczeństwo i niezawodność systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych. Jednak w 1970 roku badania naukowe zaczęły pokazują, że uwalnianie freonów do atmosfery została ozonową poziom ozonu w stratosferze, powodując większą częstością występowania szkodliwego słonecznego promieniowania ultrafioletowego docierającego do powierzchni Ziemi. Ze względu na działania rządu, użycie wszystkich CFC i pokrewnych związków chemicznych zostały ograniczone i mają zostać całkowicie wycofane do roku 2010.