Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie. Tylko czy dla każdego?

Każdy kierowca TIR-a doskonale zdaje sobie sprawę, że spalanie tego typu pojazdu jest niezwykle pokaźne. Dlatego wszelkiego rodzaju firmy transportowe są zmuszone, by pokrywać abstrakcyjnie kosztowne rachunki za paliwo. Warto zatem rozważyć, czy ciężarówka na gaz zapewni wymierne zyski i czy dla każdego kierowcy i każdej firmy transportowej będzie to dobry pomysł. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma faktami na ten temat.

Gaz do diesla – czy jest to możliwe? Jaki wybrać

Na sam początek warto wytłumaczyć, jaki gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest bardzo popularnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, czyli tak naprawdę instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu kierowców osobówek może być zaskoczonych możliwością, jaką jest gaz do diesla, ale obecnie praktyka ta jest niemal na porządku dziennym. Koszty montażu tego rodzaju instalacji nie są przesadnie pokaźne, a wszelkie badania twierdzą, że niezwykle szybko mogą się one zwrócić – zresztą, podobnie jest przecież jeśli chodzi o LPG w autach osobowych. 

Dlaczego warto zamontować gaz do diesla w ciężarówce?

Ciężarówka na gaz to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, czego dowodem są różnorakie wyliczenia. Nade wszystko dzięki temu koszty paliwa mogą zmaleć nawet o piętnaście procent, co w perspektywie roku niemal codziennego jeżdżenia przynosi miażdżące korzyści. TIR na gaz nie jest już wizją rodem z filmów science-fiction, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest znakomitym pomysłem również dzięki temu, że ten rodzaj paliwa znacznie zmniejsza poziom głośności wytwarzany przez pojazd, a jak również zmniejsza emisję CO2 do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.

Polecane artykuły