Czy instalacja odgromowa jest obowiązkowa w domku?

Instalacja odgromowa w budynku może zwiększać jego bezpieczeństwo. Pojawia się pytanie czy w każdym budynku musi się taka instalacja znaleźć? Przepisy prawa dokładnie informują o tym, kiedy taka instalacja staje się koniecznością. Często piorunochron jest wymagana, kiedy posiadamy kredyt mieszkaniowy.

Instalacja odgromowa – obowiązkowa czy nie?

Taka instalacja musi pojawić się zawsze na budynkach, które wykonane są z materiałów łatwopalnych takich jak drewno. Obowiązkowo musi się pojawić w momencie, gdy budynek ma ponad 500 metrów kwadratowych użytkowej powierzchni a także przy budynkach większych niż 15 metrów.  Jeśli chodzi o domy jednorodzinne to należy wykonać taką instalację, jeśli wskazuje na to wskaźnik zagrożenia piorunowego. Takie obliczenie dokonane jest w ramach określonych przepisów. Wyliczeń musi dokonać specjalista, który oceni czy w danym budynku taka instalacja jest konieczna.

Istalacja odgromowa nawet jeśli nieobowiązkowa, to wskazana

Z tego względu wskazane jest skontaktować się z fachowcami i poprosić o wycenę. Firma http://bpegd.pl/ z Gdańska to z pewnością będzie doskonałym wyborem. Oczywiście każdy kto buduje dom może niezależnie od potencjalnego obowiązku samodzielnie na taką instalację się zdecydować. Instalacja tego typu oczywiście będzie zwiększać bezpieczeństwo. Taka instalacja oczywiście generuje dodatkowe koszty więc to indywidualna decyzja czy ktoś chce te koszty ponosić. 

Polecane artykuły