Dozownik mydła – czy można do niego nalać płynu dezynfekcyjnego?

Dozownik mydła to obecnie podstawa wyposażenia niemal każdej łazienki, a przede wszystkim toalet w miejscach publicznych. Coraz więcej osób prywatnych oraz przedsiębiorstw decyduje się na to rozwiązanie. Dość interesującą kwestią jest pytanie, czy dozownik do mydła działa tak samo jak dozownik płynu dezynfekcyjnego i czy nie ma przeciwwskazań, by do niego nalać płynu antybakteryjnego.

Krótki przegląd typów dozowników do mydła

Oczywiście nie zepsuje to urządzenia, lecz dużo bardziej zaleca się przeznaczony do tego dozownik płynu. Dozownik mydła znacznie lepiej sprawdzi się w swojej pierwotnej roli. Zanim jednak podejmiesz się zakupu takiego urządzenia, dobrze jest zapoznać się z charakterystyką dostępnych modeli i ich rodzajów. Oferta na rynku jest bowiem zróżnicowana i niezwykle ciekawa.

Przede wszystkim mamy na przykład automatyczny dozownik mydła, który jest niezwykle wygodną opcją. Gwarantuje przy okazji największy komfort w zakresie higieny, który jest nad wymiar wymagany w miejscach publicznych. Drobną wadą tego rozwiązania jest fakt, że trzeba dbać o źródło zasilania. Znacznie tańszą opcją jest dozownik do mydła, który działa po naciśnięciu przycisku. Mamy dostępne modele, w których do zrobienia tego należy użyć dłoni, ale również dozowniki łokciowe.

Na jaki dozownik mydła się zdecydować?

Lepiej zatem zdecydować się na bezdotykowy dozownik do mydła? To zależy od naszych potrzeb oraz dostępnej kwoty. Tak samo sprawa wygląda, jeśli chodzi o dozownik do płynu. Należy zdecydować się na opcję, która mieści się w zasięgu naszych funduszy. Do domu wystarczy dozownik dotykowy, gdyż dzielimy łazienkę jedynie z innymi mieszkańcami; trochę odmiennie sprawa wygląda, kiedy bierzemy się za wyposażenie toalety w przedsiębiorstwie czy innego rodzaju miejscu publicznym, w którym funkcjonują dziesiątki osób.

Polecane artykuły