Jak odkryć swoją czakrę?

W dzisiejszych czasach towarzyszy nam ciągły pośpiech. W obliczu zewsząd atakujących bodźców, często zapominamy o mentalnej strefie naszego życia. Coraz częściej brak nam czasu na refleksję, spokojny oddech. Prowadzi to do potęgującego się stresu i może być przyczyną problemów ze zdrowiem.

Naszym zadaniem jako ludzi jest odkrywanie punktów, które mogą dać spokój i chociaż na moment zapomnieć o codziennych rozterkach. Pomagają w tym podróże, medytacja, właściwy wgląd wewnątrz swojej duszy. Miejsca mocy w Indiach są dla przykładu często poszukiwanym odpoczynkiem od zgiełku świata.

Czym są czakramy ziemi i jakie mają znaczenie dla naszej(go) percepcji? Gdzie znaleźć miejsca mocy w Indiach i jak je wykorzystać dla swoich korzyści?

W jaki sposób czakramy ziemi pomagają nam być lepszymi ludźmi?

Według tradycji czakry w ludzkim ciele pełnią rolę ośrodków energetycznych. Wszelkie nasze ruchy czy idee mają na nie wpływ. Człowiek z otwartymi czakrami, które umiejscowione są wzdłuż kręgosłupa, cechuje się zdrowiem.

Zakłócone czakry mogą być z kolei przyczyną chorób i złego samopoczucia. Dlatego tak ważne jest by co jakiś czas spoglądać w głąb swojej duszy i szukać tam harmonii.

Zaburzona energia może być otwierana na różne sposoby. Można jej szukać poprzez medytację czy właściwą dietę. Warto wiedzieć, że na Ziemii występują miejsca mocy w Indiach, które wyróżniają się dużym ładunkiem energetycznym. Określa się je nazwą czakramów ziemi. Pozwalają one zregenerować energię i nadać życiu korzystny bieg.

Naturalne pole energetyczne, które prezentują miejsca mocy w Indiach mają ogromny wpływ na funkcjonowanie całej ludzkości. Pozwalają one zachowywać równowagę. W ludzkim organizmie czakry występują wzdłuż kręgosłupa, w świecie wygląda to nieco bardziej rozległe – można znaleźć aż 156 punktów czakralnych. Gdzie je znaleźć?

Gdzie szukać czakramów ziemi?

Czasem w poszukiwaniu mentalnej równowagi trzeba przejść długą drogę. Czakramy Ziemi są rozrzucone geograficznie – miejsca mocy w Indiach czy w Polsce występują i zainteresowani bez trudu je odkryją.

Przykładowo specjaliści mówią o Jasnej Górze w Częstochowie i wzgórzu wawelskim w Krakowie jako o takich miejscach. Zgodnie z twierdzeniem miejsca mocy połączone są podążającą przez nie linią energetyczną.

Wizyta w takich miejscach wpływa korzystnie na samopoczucie Pozwala też rozwijać potencjał duchowy i dzięki temu odkrywać samego siebie. Istnieją także dokumenty świadczące o leczniczym wpływie, jaki niosą miejsca mocy w Indiach i nie tylko.

Znajdując się w takim miejscu warto oddać się medytacji. Zazwyczaj są to punkty otoczone przez naturę, zatem poczucie jedności z nią może wskoczyć na jeszcze wyższy poziom.

Poznaj siebie

Miejsca mocy w Indiach i nie tylko pomagają odkrywanie swojego ego. Jest to niezwykle ważne w opanowanym przez technologię i zgiełk świecie. Medytacja i odkrywanie swojej własnej duszy pozwala nie zwariować i utrzymać na powierzchni prawdziwe wartości.

Z pewnością odwiedzając czakramy Ziemi i poszukując ich łatwiej będzie nam uzdrowić naszą czakrę. Dzięki takim działaniom możemy być bardziej efektywni, szczęśliwsi i zdrowsi.
Powiedzenie mówi: “w zdrowym ciele – zdrowy duch”. Warto jednak być świadomym, że odwrócenie tej sentencji także jest niezwykle trafne: “zdrowy duch to zdrowe ciało”.

Polecane artykuły