Jakie są zalety kostki brukowej?

Nie bez przyczyny kostka brukowa to często wybierana metoda na wykończenie nawierzchni w dużych miastach takich jak Gdańsk czy Sopot. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czemu usługi brukarskie zyskują na popularności i jakie są zalety brukarstwa.

Prostota montażu

Wielką wartością jest to, że do ułożenia kostki brukowej nie trzeba żadnych płynnych spoiw. Układamy ją prosto na warstwie z piachu. Gdy jest potrzeba aby zrobić jakieś poprawki, łatwo można wyjąć mały fragment bez konieczności skuwania nawierzchni. A kiedy skończymy, tę samą kostkę można ułożyć znowu. Oszczędza to nie tylko czas i pieniądze, ale też nie wymaga wykorzystania specjalistycznych maszyn. Brukarstwo to uznany sposób realizacji nawierzchni w Polsce, aletakże na całym świecie.

Kostka brukowa jest odporna na działanie wody

Kostka brukowa zrobiona jest z niskonasiąkliwego materiału, dzięki czemu nie groźne jej działanie wody. Sposób układania kostki jest też istotna, ponieważ dzięki rowkom, które tworzą się pomiędzy elementami, woda jest z łatwością odprowadzana. Dodatkowo surowiec, z jakiego jest wytworzona, jest wysoce mrozoodporny i odporny na uszkodzenia. Na kostce zamontowanej w należyty sposób nie powstają kałuże i nie groźne jej nawet największe ulewy. Ten doskonały sposób na wykończenie nawierzchni oferuje Firma Budowlana Jelcz, pełniąca usługi w rejonie Sopotu.

Elegancki wygląd- zalety wizualne kostki brukowej

Obecnie produkty brukarskie wytwarzane są w przeróżnych kolorach i w wielu rozmiarach. Brukarstwo to uniwersalna metoda, która pozwoli każdemu dopasować rodzaj kostki do własnych potrzeb. Można zobaczyć kostki brukowe wzbogacone o atrakcyjne dodatki oraz w różnych odcieniach. Ilość modeli i rodzajów pozwoli na stworzenie pięknych aranżacji. Jeżeli szukasz wyjątkowych produktów w przystępnej cenie, sprawdź usługi brukarskie na terenie miast Gdańska proponowane przez firmę budowlaną Jelcz.

Źródło: fb-jelcz.pl

Polecane artykuły