Jakie uprawnienia są potrzebne, aby móc świadczyć usługi wysokościowe?

Czasami może pojawić się potrzeba wykonania usług wysokościowych w firmie. Wtedy pojawia się pytanie jakie są potrzebne uprawnienia do takich prac. Prace na wysokościach należą do ryzykownych, dlatego konieczne jest zachowanie odpowiedniej ostrożności. Prace wysokości realizuje się na rusztowaniach, pomostach, masztach, drabinach, kominach oraz na innych budowlanych konstrukcjach.

 Jeśli ktoś będzie chciał tego typu zadania wykonywać powinien uzyskać specjalne uprawnienia oraz przechodzi kurs BHP. Każda osoba musi mieć orzeczenie lekarskie, które stwierdza, że nie ma przeciwskazań do prac na wysokościach. 

Specjalne szkolenie BHP powinno odnosić się do ryzyka w trakcie tego typu prac. Aby uprawnienie zostało wydane trzeba również zbadać stan psychofizyczny danej osoby. Tylko po spełnieniu wszystkich wymagań możliwa jest praca na wysokości. Taka praca powinna wynikać z dobrego stanu zdrowia oraz odpowiedniego spokoju. Osoba, która takie zadania realizuje musi zachować spokój między innymi w sytuacjach stresujących.

Sprawdź jak pracują fachowcy: usługi wysokościowe warszawa

Polecane artykuły