Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie będące bardzo popularne. Niestety, są przypadki, w których jej stosowanie nie jest możliwe. Wówczas obowiązkowe staje się prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który podjęli decyzję o tym, aby przekształcić swoją działalność w spółkę kapitałową prawa handlowego. Tyczy się to również spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeżeli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście przeliczając na złotówki), także zachodzi obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Musisz prowadzić pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Co brać pod uwagę, wybierając biuro księgowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, do którego warto skierować swoje kroki, jeśli chcemy rozliczyć PIT czy zlecić prowadzenie księgowości w firmie. Na rynku działa aktualnie wiele biur rachunkowych , których jakość świadczonych usług jest naprawdę różna. Co brać pod uwagę, chcąc wybrać naprawdę dobre biuro rachunkowe?

Z całą pewnością warto uwzględnić opinie, jakie biuro ma wśród klientów. Warto popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeśli takich nie mamy, z pomocą przychodzi Internet. Na rozmaitych formach znajdują się opinie na temat biur rachunkowych.

Koniecznie trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe prowadzi swoją działalność zgodnie z obowiązującym prawem i posiada potrzebne licencje. Przed podpisaniem umowy warto również zapytać o kwalifikacje pracowników, którym powierzone zostanie nasze zlecenie.

Polecane artykuły