Kiedy szkolenia BHP są obowiązkowe?

Nie da się ukryć, że szkolenia BHP są niezwykle ważne. Dzięki nim pracownicy danego zakładu mają możliwość, aby przypomnieć sobie mnóstwo zasad odnośnie bezpieczeństwa w miejscu pracy, a co za tym idzie, zapobiec wielu wypadkom. Według polskiego prawa pracodawca odpowiada za szkolenia BHP. Bydgoszcz, na przykład, obfituje w liczne firmy świadczące usługi z tego zakresu, które dojeżdżają do takich miejscowości, jak np. Wągrowiec, Nakło, Żnin czy Szubin. Region ten jest zatem bardzo bogaty pod tym względem.

Okresowe szkolenia BHP – co ile lat trzeba je odbyć?

Należy wspomnieć, w jakich konkretnie sytuacjach szkolenia BHP są konieczne – oczywiście tuż po podpisaniu umowy o pracę każdy pracownik musi takowe odbyć. Należy pamiętać jednak także o okresowych kursach. Termin kolejnych szkoleń okresowych w znacznym stopniu jest zależny od stanowiska, które piastuje konkretny pracownik. Kiedy mowa o robotnikach oraz osobach działających na ryzykownych stanowiskach, kurs BHP należy odbyć co roku. Robotnicy, którzy jednakowoż nie ryzykują zdrowiem i życiem, powinni zaliczyć takowy raz na trzy lata. Jeśli chodzi o innych pracowników, jest to najczęściej pięć lub sześć lat, w zależności od funkcji pełnionej w przedsiębiorstwie.

Dlaczego należy zapewnić swoim pracownikom szkolenia BHP?

Podsumowując, jeśli zatem prowadzisz firmę w mieście jakim jest Bydgoszcz lub w okolicznych miejscowościach, powinieneś położyć nacisk na zagwarantowanie swojej kadrze wysokiej jakości szkolenia BHP. Wybór jest na tyle duży, że na pewno znajdziesz coś dla siebie w korzystnej cenie. Z pewnością warto to zrobić, żeby w przyszłości nie mieć problemów z prawem oraz po to, żeby Twoi pracownicy komfortowo czuli się w miejscu pracy i nie doprowadzali do ryzykownych wypadków. 

Polecane artykuły