Montujemy piłkochwyty na boisku

Każde boisko powinno być przede wszystkim bezpieczne zarówno dla tych, którzy z niego korzystają, jak i tych, którzy przebywają w jego pobliżu. Umożliwiają to piłkochwyty, które często montowane są niewłaściwie. Jak montować piłkochwyty? Czy opłaca się nabyć taki sprzęt sportowy w pierwszym lepszym sklepie sportowym? Jaka jest jego cena? Wyjaśniamy wszystkie te kwestie!

Jak montować piłkochwyty, żeby dobrze się sprawdzały?

Błędem, który popełniany jest naprawdę często jest mocowanie piłkochwytów zbyt blisko ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Taki sposób montażu sprawia, że zachwiana zostaje stabilność systemu. W konsekwencji może dojść nawet do przewrócenia się słupków. Zaopatrując boisko w piłkochwyty, należy postawić na profesjonalną konstrukcję, która posiada specjalne zastrzały o poprzecznym przebiegu. Gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo całej konstrukcji, ale również odpowiednie napięcie siatki.

Piłkochwyty – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Żeby piłkochwyty spełniły swoje zadanie, warto montować je na systemie słupków znajdujących się w specjalnych tulejach , które przymocowane są do podłoża. To sprawdzony sposób na to, aby piłkochwyty nie odbijały piłki, a wyłapywały ją.

Należy zdawać sobie sprawę, że obecnie coraz więcej sklepów ma w swojej ofercie sprzęt sportowy tego rodzaju. W wielu z nich cena może być naprawdę kusząca, ale niestety nie zawsze idzie to w parze z jakością. Dlatego najbardziej opłaca się kupić piłkochwyty renomowanych producentów, które na pewno bardzo dobrze spełnią swoje zadanie. Wydanie nieco większej ilości pieniędzy z pewnością bardzo szybko zwróci się jakością, jaką gwarantują profesjonalne piłkochwyty.

Polecane artykuły