Różnice między zakupami w hurtowni budowlanej a w markecie – jakie są?

Coraz częściej w niedużych miejscowościach jak na przykład w Słupsku tworzy się kilka większych marketów budowlanych, które przyciągają atrakcyjnymi cenami i sporym asortymentem. Mają one swoich zwolenników ale i przeciwników, dlatego warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Czym odróżniają się te duże markety od hurtowni budowlanych i w jakich sytuacjach powinniśmy zrobić zakupy właśnie tam, a w jakich sytuacjach lepiej postawić na hurtownię budowlaną?

Wszystko o zakupach w hurtowni budowlanej

Hurtownia budowlana jest większa niż typowy sklep budowlany, ale przeważnie jest mniejsza niż duży market. Asortyment tam jest mniejszy niż w marketach, ale przeważnie będzie on w lepszych cenach. W dodatku możemy znaleźć tam produkty, których nie będzie na stanie w małych sklepach, ani w marketach budowlanych, jak przykładowo stal zbrojeniowa. W hurtowni najczęściej znajdziesz fachowców, którzy idealnie doradzą Ci które produkty i marki będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Jest to chyba największy plus ponieważ właściciele tego rodzaju miejsc nie chcą i nie mogą sobie pozwolić na utratę zaufania wśród klientów. Następnym plusem jest to, że możesz tam negocjować ceny. Zazwyczaj nie widzimy okoliczności, w której jedziemy do marketu budowlanego i zadajemy pytanie pracownikowi sklepu czy jak nabędziemy hurtową ilość kafelek to czy dostaniemy jakiś rabat. W hurtowni budowlanej taka sytuacja bez problemu możemy zrobić. W hurtowni budowlanej najczęściej wykonasz zakupy hurtowe, ale również detaliczne. 

Jakie są zalety i wady zakupów w markecie budowlanym?

W wielkopowierzchniowym sklepie budowlanym zazwyczaj znajdziemy każdy możliwy artykuł, jest tam wielki przekrój najróżniejszych akcesoriów od dużej ilości producentów. Znajdziemy tam zarówno materiały, których używamy przy budowie domu, jak między innymi bloczki betonowe lub zaprawy murarskie, przez produkty niezbędne do wykończenia lokalu takie jak farby czy też kafelki, aż po wszelkiego rodzaju narzędzia i dekoracje. W związku z tym nie ma konieczności żeby jeździć po różnych sklepach, wystarczające jest wejście do jednego sklepu budowlanego i znajdziemy tam z pewnością większość, jeśli nie wszystkie rzeczy niezbędne do remontu. Następną zaletą jest to, że w dużych sklepach budowlanych bardzo często spotkamy promocje oraz wyprzedaże. 

Niestety takie miejsca także posiadają wady – w markecie budowlanym bardzo często obsługa nie jest wyspecjalizowana. Na pewno pokierują nas do odpowiedniej alejki, ale nie zawsze będą w stanie poradzić co do artykułu, który jest nam potrzebny.

W jakich sytuacjach lepiej pojechać do marketu a kiedy do hurtowni budowlanej?

Jeśli zależy nam na rewelacyjnej obsłudze klienta i specu, który będzie umiał doradzić nam co do narzędzi – definitywnie powinniśmy postawić na hurtownię budowlaną. Przeważnie nie pracują tam nie wyspecjalizowani pracownicy, ale specjaliści, którzy znają się na artykułach i narzędziach budowlanych. Istotne jest aby postawić na zaufaną hurtownię budowlaną, gdzie nie zostaniemy spławieni. Na pewno znajdziecie taką w okolicy Słupska. Rekomendowana tam jest hurtownia budowlana Cygert

Jeśli dla odmiany posiadamy gotową listę zakupów i wiemy konkretnie co musimy kupić – bardzo często korzystniejszym wyborem będzie duży market budowlany, gdyż w większości sytuacji znajdziemy tam niemal wszystko co jest nam niezbędne do remontu. Na skutek tego zaoszczędzimy czas. Jeśli mamy chęć i czas to nie ma przeciwwskazań żeby zaopatrzyć się tak samo w hurtowni jak i sklepie budowlanym. W takiej sytuacji mamy możliwość przeanalizowania, jakie produkty kosztują mniej w markecie, a które w hurtowni budowlanej.