Szczotki techniczne

Szczotki kojarzą się głównie z pracami domowymi, głównie ze sprzątaniem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że szerokie zastosowanie mają także we wszelkich gałęziach gospodarki. Mowa rzecz jasna o szczotkach technicznych. Mają one istotną funkcję w wielu halach produkcyjnych oraz podczas procesów logistycznych. Długo by wymieniać różnorakie branże, w których używa się szczotek technicznych – mowa między innymi o branży spożywczej, chemicznej czy motoryzacyjnej.

Jakie typy szczotek technicznych są najpopularniejsze?

Jest wiele rodzajów tego typu akcesoriów. Mamy na przykład szczotki walcowe lub szczotki talerzowe – różnią się przede wszystkim kształtem oraz liczbą zastosowań. Szczególną popularnością może pochwalić się się jednak szczotka druciana tarczowa (dostaniesz je np. u producenta Promat), która uchodzi za rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Stosuje się ją jako wsparcie do szlifierek kątowych oraz stołowych. Charakteryzuje się nade wszystko ergonomicznym designem, który pozwala na dotarcie do najmniej przyjaznych miejsc.

Z jakiego materiału robi się szczotki techniczne?

Z racji tego, że szczotki techniczne są urządzeniami w dużej mierze ściernymi, ważne jest, aby były wyprodukowane z solidnych, mocnych materiałów. Tylko dzięki temu zachowają pełną funkcjonalność i długą żywotność. Części ścierne takich produktów, jak szczotka druciana tarczowa, robi się przede wszystkim z polietylenu, poliamidu i podobnych tworzyw gwarantujących skuteczność użytkowania.

Polecane artykuły